Termék információk
A korábbi WTN Máriatövis krémet mostantól a hatékonyabban hasznosuló liposzómás folyadék forma váltja fel!
Májműködés és májvédelem támogatása liposzómába zárt szilibinnel és szilimarinokkal!
A máriatövismag kivonatokból készült termékek minősége igen eltérő lehet. Vannak teljesen hatástalanok is, mert a jó minőség biztosításához több dologra érdemes figyelni:
I. A májműködés szempontjából nem a szilimarinok, hanem a szilibinek a fő hatóanyagok.
II. Az egészség szempontjából nem mindegy, hogy milyen oldószerrel készül a kivonatolás.
III. Alapból a szilimarinok, így a szilibinek is gyenge biohasznosulással rendelkeznek, így ha ezeket a hatóanyagokat valamilyen biohasznosulás-növelő technológia is kíséri, az mindenképpen javítja a hatóanyagok hasznosulását és így a termék minőségét.
Összességében tehát a WTN máriatövismag komplex:
- Garantáltan nagy szilibin koncentrációval rendelkezik (az I/4. pontban leírtak szerint).
- Etil-alkohollal lett kivonatolva, mert ez esetben nem maradnak az anyagban egészségkárosító oldószer maradványok.
- A biohasznosulás növelése érdekében a hatóanyagokat liposzómába zártuk.
- Az összes használt technológiai segédanyag növényi alapú, kiváló minőségű, sokszor bio növényekből készült kivonat.
- Tartósítószer-mentes! A termék eltarthatóságát lizin aminosavval és kevert tokoferolokkal biztosítjuk.
- Vegán termék!
Mit érdemes tudni a máriatövismag olajokról?
A máriatövismag olajok ugyan népszerűek, de a májműködés támogatására teljesen alkalmatlanok. Egyszerűen azért, mert a szilimarinok nem oldódnak olajban, így nem is lehetnek jelen a máriatövismag olajban.
Mire jó a máriatövis és melyek a hatóanyagai?
A máriatövis támogatja az epe- és májműködést, csökkentheti a koleszterinszintet, valamint részt vesz a májsejtek regenerációjában is. Ezen kívül a fő hatóanyagának erőteljes antioxidáns, gyulladáscsökkentő és -gátló, immunmoduláns és daganatmegelőző hatást is tulajdonítanak. A legtöbb ember, a máriatövis fő hatóanyagaként a szilimarint ismeri. Az már kevésbé köztudott, hogy a szilimarin, nem egy hatóanyag, hanem egy flavonolignán-komplex (13 különböző flavonolignán típust foglal magába), amelynek a máj tekintetében a fő aktív alkotóeleme a szilibin (szilibin A és szilibin B keveréke).
A máriatövis szilimarin vagy flavonolignán-komplex koncentrációja rendkívül széles skálán változhat. Befolyásolhatja a talaj minősége, a csapadék mennyisége, valamint a földrajzi, éghajlati és mezőgazdasági tényezők is. Utóbbi esetében lényeges szempont például az is, hogy a magokat mikor vetették el, mikor voltak öntözve és a betakarítás a növény mely fejlődési szakaszában történt. Különböző fejlődési szakaszokban ugyanis megfigyelték, hogy változik a szilibin koncentráció, például virágzáskor betakarított növény esetében csökkent értéket azonosítottak. Ezen változók hatásának a kiküszöbölése miatt célszerű, minden esetben olyan készítményt választani, ami standardizált kivonatként tartalmazza a szilimarint és a szilibint.